KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Za dvanáct lahví whisky se přiznal k otcovství dětí

Láska k whisky ovládla mysl 39letého muže z Chebu natolik, že mu nevadilo stát se kvůli vidině dobrého pití falešným otcem. Pouhých šest lahví tohoto destilátu totiž stačilo, aby se před pěti lety na matrice přihlásil k otcovství dítěte Vietnamky, se kterou ale ve skutečnosti nic neměl.


Rok nato, opět za odměnu šesti lahví whisky, se stal falešným otcem i druhého dítěte stejné cizinky. Cizinecká policie podvod odhalila a teď hrozí falešnému otci až tři roky vězení.

„Policisté z oddělení cizinecké policie v Sokolově sdělili podezření z trestného činu napomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky devětatřicetiletému muži z Chebu,“ uvedla mluvčí karlovarské krajské policie Zuzana Týřová s tím, že ze stejného trestného činu byl obviněn i osmačtyřicetiletý cizinec z Prahy, který všechno zosnoval.

„Podezřelý devětatřicetiletý muž měl ve dvou případech, a to v roce 2008 a 2009, učinit na matrice Městského úřadu v Sokolově a v Chebu prohlášení, že je otcem nezletilých dětí cizinky, ačkoliv se to nezakládalo na pravdě,“ pokračovala Týřová, podle které byl na uvedených úřadech sepsán zápis o určení otcovství souhlasným prohlášením obou rodičů.

Ženě měl být zrušen trvalý pobyt

„Důvodem určení otcovství byla snaha matky nezletilých zůstat v ČR, přičemž tato skutečnost měla být podezřelému muži známa,“ pokračovala Týřová, podle které dostal muž za přiznání otcovství lahve whisky.

Podle informací Práva měl obžalovaný dostat karton s whisky za každé dítě, ke kterému se falešně doznal jako otec. Dohromady tedy dostal jako odměnu dvanáct lahví whisky. „Na základě takto učiněných prohlášení pak děti získaly státní občanství České republiky, přičemž jejich matka této skutečnosti využila v řízení vedeném s ní v souvislosti se zrušením jejího trvalého pobytu,“ konstatovala Týřová.

Podle informací Práva se přišlo na nesrovnalost v otcovství ve chvíli, kdy starší dítě Vietnamky přestalo chodit do školy. Chebská radnice proto kontaktovala cizineckou policii, jež postupně zjistila skutečnosti, které vedly k obvinění.

Oba obvinění mohou nyní očekávat tresty. „Za toto jednání v případě prokázání viny hrozí oběma podezřelým mužům trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela mluvčí policie.


(Zdroj: Krimi Zprávy Sokolov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

PUŠKA NIKOLAS
* 29.12.2008 hledaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

RUSZÓOVÁ EMÍLIE
* 11.6.2007 pohřešovaná

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín